Skip links

Sanallaştırma ve Cloud

Bulut Bilişim (Cloud Computing) mimarisi temelinde rutin olarak kullandığımız uygulamaların sanal ortama taşınması ve internetin bulunduğu her noktadan erişime açılmasını ifade etmektedir. Aynı zamanda, müşterilerin kullandıkları BT kaynakları için ödeme yaptıkları bir iş modelidir.

Sürekli olarak büyüyen kurulum tabanı ile birlikte, mevcut BT kaynaklarının verimli bir biçimde işletilmesi ve yönetilmesi giderek daha zor hale gelmektedir.

Bulut bilişimi ile kullanıcılara

  • Standardize ve otomatize edilmiş BT süreçleri
  • BT kaynak ölçülebilirliği
  • Lisans, bakım ve teknik personel maliyet tasarrufu

gibi bir çok avantaj sağlamaktadır.

Sanallaştırma çözümleriyle donanım gereksinimlerini azaltarak maliyetlerin düşürülmesine, enerji tasarrufunun ve iş sürekliliğinin sağlanmasına, yönetimin kolaylaştırılmasına ve daha birçok avantajın elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

DATA CENTER TEKNİK ALTYAPI

Kesintisiz İnternet Erişimi

HÜNER Datacenter Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı durumundadır. Aktif 75 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz.
2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketleri ile de bağlı alt yapı üzerinden yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktayız.

Alt yapı ekipmanlarında Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit – 10 Gbit ve dilerseniz 100 Gbit interface sunabilmekteyiz.
N + N Yedekli Enerji İle Kesintisiz Çözüm
Enerji alt yapımız Yedekli trafo yapısından 6 MW kapasiteden beslenmektedir, Datacenterlarımızda 2 katman jeneratör yapısı bulunmaktadır. İlk katman N+N yedekli yapıdır. SadeceHosting istDC 1 2x 1600 KVA Mitsubishi Jeneratörler ile beslenmektedir. Bu jeneratörlerdeki bakım veya sorundan etkilenilmemesi için ek olarak aktif cihazlar için Caterpillar 650 KVA ek bir Acil durum Jeneratörü Bulunmaktadır.
Enerji yapılandırması her sunucuya 2 farklı yedekli UPS grubu üzerinden enerji sağlamakta, sunucularınızı sürekli çalışır tutmaktadır.

Soğutma Sistemleri

Soğutma teknolojimiz 2012 yılında İstanbul’un iklim şartlarına uygun olarak tamamen yenilenmiştir. Bu yenilenme sonrasında dünya standartlarında verimliliğe ulaşan verimerkezimizde müşterilerimiz artan enerji maliyetlerinden etkilenmeden sunucularında kesintisiz soğuk hava rahatlığı yaşamaktadırlar.

3500 m2 ile En Geniş Aktif Datacenter Alanları
HÜNER istDC 1 İstanbul Eyüp ilçesinde e5’e 100 metre mesafede toplamda 95.000 m2 güvenlikli iş merkezinde faaliyet göstermektedir. Deprem yönetmeliğine uygun tasarlanmış M2 1200 Kg kapasiteye uygun hazırlanmış inşaat sistemi bulunmaktadır.

Yangın Söndürme Sistemleri

HÜNER Verimerkezleri FM200 standartlarında söndürme teknolojisi ile desteklenmektedir. Tüm verimerkezlerimiz APC Netbotz sistemleri ile kayıt altında ve sürekli izlenmektedir. Isı, Nem ve Duman dedektörleri sayesinde sürekli kontrol altında tutulmaktadır.

Çalışma Alanları

HÜNER Verimerkezleri siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun çalışma alanlarına sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak verimerkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz.

7/24 İzleme ve Destek

Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

Web sitemiz, deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgileri kullanır.